univerzitetsko sportsko drustvo Bosna
Arhiva objavljenih vijesti
Facebook0
RSS
Follow by Email
TWITTER
INSTAGRAM

Narednog vikenda bit će održan XVI Međunarodni plivački miting Sarajevu s ljubavlju čiji je organizator naš Klub. Miting se tradicionalno održava u povodu 6.aprila Dana Grada Sarajeva, a ove godine ponovo je u FINA kalendaru.

 

Naime, naš Miting je certificiran za isplivavanje normi za Svjetsko prvenstvo u Budimpešti 2017., te za Olimpijske igre mladih koje se održavaju u Buenos Airesu 2018. Ovo je prvi plivački miting u svijetu na kojem će biti moguće isplivati norme za ovo veliko takmičenje juniora godišta 2000-2003,  jer kvalifikacioni ciklus počinje upravo 1. aprila 2017, i traje do jula 2018. Miting je pod pokroviteljstvom Gradske uprave Sarajeva.

Na ovogodišnjem „Sarajevu s ljubavlju“ učestvuje preko 400 plivačica i plivača iz 26 klubova koji dolaze iz Turske, Hrvatske, Crne Gore, Kosova i Bosne i Hercegovine. Takmičenje počinje u subotu u 10 sati, dok je svečani defile i otvaranje predviđeno za 9.30. Raspliv počinje u 8.30, kad je i sastanak delegata. Naši plivači trebaju biti na bazenu u 8 sati.

Naš klub predstavljat će 59 takmičara: Ahmed Kantardžić, Amel Trešnjo, Afan Pašukan, Amin Zildžić, Angelo Šimić, Bakir Bizović, Danin Šaf, Din Omeragić, Dino Čengić, Edvin Idrizović, Elis Kojčin, Emir Bojičić, Ensar Alispahić, Faris Bulić, Ibrahim Muraspahić, Ibrahim Đonko, Igor Drljača, Ismail Mujanović, Issa Osmić, Jusuf Dacić, Luka Pecirep, Muhamed Đonko, Mustafa Jamak, Nedim Redžović, Salahudin Uka, Tarik Aladžuz, Tarik Bojčić, Tarik Dervišbegović, Tarik Trgo, Timur Delimustafić, Vedad Garagić, Vedad Tabaković, Zlatko Smajlagić, Adna Borovac, Adna Fazlić, Azra Dugalija, Danja Vučković, Emina Hrbat, Emina Karabeg, Emina Pašukan, Erin Hrustemović, Farah Nikšić, Iman Omeragić, Iman Spahić, Iris Hrustemović, Klara Šaf, Larisa Babić, Merjema Dervišević, Muna Delimustafić, Nadja Hrsutemović, Nedžla Bajrović, Nejira Hrbat, Nejira Avdić, Nerma Hećo, Sara Zildžić, Zehra Dacić, Zerina Osmić.

Svin našim gositima, te svim članovima PK Bosna Želimo ugodan boravak i dobre rezultate.

 

BUDI BOSNA

 581 total views,  1 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA


SPONZORI I PARTNERI
UPLATA ČLANARINE

•Članarina se plaća obavezno putem žiro-računa kluba Banka: UniCredit Bank Sarajevo;
Br.računa: 3389002205804260
po mogućnosti putem trajnog naloga do 10-og u mjesecu za tekući mjesec.
•Svrha uplate: obavezno upisati ime plivača i Mjesec/godinu za koji se uplaćuje članarina.
•Primalac PK Bosna, Sarajevo.
•Iznos: prema odluci o visini, vrsti i načinu plaćanja http://www.pkbosna.ba/clanarine/