RSS
Follow by Email
TWITTER
INSTAGRAM
images2-largeProtekli vikend na Olimpijskom bazenu u Banja Luci održan je tradicionalni međunarodni plivački miting “Plivaj srcem 2014” u organizaciji plivačkog kluba “22 April”. Na mitingu je nastupilo 9 klubova od čega sedam iz BiH te po jedan iz Srbije i Slovenije sa ukupno 178 plivača. Naš klub je na ovom takmičenju nastupio sa 13 takmičara, 10 dječaka i 3 djevojčica. Plivali su ukupno 51 pojedinačnu disciplinu. Osvojeno je 25 medalja (11 zlatnih, 6 srebrenih i 8 bronzanih). Od 51 otplivane discipline bez predhodnog vremena je bilo 7 a rezultati su popravljeni u 21 što iznosi 47,7%.
U svih pet utrka Emina Pašukan je osvojila zlatne medalje te popravila vremena u 4/5 te je ona naša najuspješnija plivačica na ovom takmičenju. Takođe je zauzela prvo mjesto u kategoriji plivačica 12-13 godina. Pored Emine po dvije zlatne medalje su osvojili Samira Trešnjo i Teskeredžić Edvin te po jednu Džidić Adin i Šimić Anđelo.
Po dvije srebrene medalje osvojili su Lizde Dženan i Teskeredžić Edvin te po jednu Ćorić Filip i Šimić Anđelo.
Bronzane medalje su osvojili Berberović Emir dvije, Lizde Dženan dvije te Trešnjo Samira, Fazlagić Harun, Čengić Dino i Šimić Anđelo po jednu.

PRIJAVLJENE EKIPE
MEDALJE
REZULTATI NAŠIH PLIVAČA
MULTIMEDALISTIMEDALJE PO DISCIPLINAMAEKIPNI NAPREDAK
OSVAJAČI MEDALJA PO DISCIPLINAMANajbolji rezultat 200m A-B-C-D-E muškiNajbolji rezultat 200m A-B-C-D-E žene