univerzitetsko sportsko drustvo Bosna
Arhiva objavljenih vijesti
Facebook0
RSS
Follow by Email
TWITTER
INSTAGRAM
piccolo bannerProtekli vikend na Olimpijskom bazenu Otoka u Sarajevu održan je prvi plivački miting u organizaciji našeg kluba pod nazivom “Bosna Piccolo Kup″. Cilj ovog mitinga je bio okupiti što veći broj najmlađih plivača i omogućit im da pokažu svoje plivačke vještine. Na miting su se prijavila 22 kluba iy F BiH sa 382 takmičara od 2002 i mlađi. Naš klub je na ovom prvenstvu nastupio sa 34 takmičara, 17 dječaka i 17 djevojčica. PlivPiccolo kup plakat2ali su 102 pojedinačne discipline i 7 štafetnih utrka od kojih je jedna bila najava obaranja muškog juniorskog i seniorskog rekorda u štafeti 4 x 50 mješovito. Naši mali plivači su osvojili 29 medalja (6 zlatnih, 10 srebrenih i 13 bronzanih) te u ukupnom plasmanu zauzeli četvrto mjesto. Od 102 otplivane discipline 26 su bile na 25 m a 76 na 50m disciplinama. Od 76 disciplina na 50m 18 je bilo bez ranijeg rezultata a 58 sa ranijim rezultatom. Rezultati su popravljeni u 33 discipline što iznosi 56,9%.
Štafeta juniora u sastavu Emšo Isa, Vedad Ramić, Arman Brašnjić i Vedad Krkbešević koja je najavila rekord i oborila ga je sa rezultatom 1:50:79 što je 10 sekundi bolje od juniorskog rekorda kojeg je držao PK Stari Grad a 7 stotinki bolje od apsolutnog kojeg je držao GKVS.
Pehare za najbolje takmičare po kategorijama su osvojili Timur Delimustafić (2008) u konkurenciji 6 godina i mlađi te Iman Spahić (2002) u konkurenciji 12 godina.
Sve svoje rezultate su popravili  Aldina Husejinović (4/4), Iman Spahić (4/4), Nedžla Bajrović (4/4) i Afan Pašukan (3/3).
Na kraju treba i pohvaliti naše starije plivače koji su svim srcem pomogli oko funkcionisanja ovog mitinga i bili pri ruci čitavo vrijeme trajanja takmičenja.
 
PRIJAVLJENE EKIPE
MEDALJE
REZULTATI NAŠIH PLIVAČA
REKORDIMEDALJE PO DISCIPLINAMAEKIPNI NAPREDAK
MULTIMEDALISTIOSVAJAČI MEDALJA PO DISCIPLINAMANAJVIŠE BODOVA
Zbir 4 FINA 2012 rezultata djevojčice A, B, C, DZbir 3 FINA 2012 rezultata Muški E, F, G

 1,622 total views,  1 views today

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA


SPONZORI I PARTNERI
UPLATA ČLANARINE

•Članarina se plaća obavezno putem žiro-računa kluba Banka: UniCredit Bank Sarajevo;
Br.računa: 3389002205804260
po mogućnosti putem trajnog naloga do 10-og u mjesecu za tekući mjesec.
•Svrha uplate: obavezno upisati ime plivača i Mjesec/godinu za koji se uplaćuje članarina.
•Primalac PK Bosna, Sarajevo.
•Iznos: prema odluci o visini, vrsti i načinu plaćanja http://www.pkbosna.ba/clanarine/