univerzitetsko sportsko drustvo Bosna
Arhiva objavljenih vijesti
Facebook0
RSS
Follow by Email
TWITTER
INSTAGRAM

sdj_3411Na Olimpijskom bazenu Otoka u organizaciji P.K Bosna danas je održan XIII tradicionali međunarodni plivački miting “Sarajevu s ljubavlju”. Kao i svake godine naš plivački klub se potrudio da bude dobar domaćin što je prepoznalo 28 klubova sa 464 takmičara iz  susjednih zemalja i naše države…

Ove godine su učešće uzela po 2 kluba iz Crne Gore i Slovenije, jedan iz Srbije te 23 iz Bosne i Hercegovine. Takmičenje je otvorio gradonačelnik Sarajeva gospodin Ivo Komšić.sdj_3438

Naš klub je nastupio sa 71 plivačem (35 dječaka i 36 djevojčica) koji su plivali 187 pojedinačnih disciplina i 8 štafetnih utrka. Po broju osvojenih medalja naš klub je osvojio izvrsno drugo mjesto iza GKVS-a i na prsima nasih plivača danas je bilo 13 zlatnih, 9 srebrenih i 13 bronzanih medalja što nas dovodi do broja od 35 medalja.

sdj_3512Što se tiče popravljenih rezultata u 116 disciplina naši plivači su već imali rezultate a 71 ih je popravljeno što je impresivnih 61%. Sve svoje rezultate su popravili: Ajša Tukić (3/3), Dino Čengić (4/4), Emir Berberović (3/3), Emir Bojičić (3/3), Ensar Hodžić (3/3), Faris Šatrović (4/4), Hatice Sila Zildiz (4/4), Ibrahim Đonko (3/3), Zlatan Ćesić (3/3) i Šejla Bakija (2/2).

Adna Borovac je definitivno i naš i junak takmičenja sa učešćem u 5 trka i osvojenih 5 zlatnih medalja.

PRIJAVLJENE EKIPE
MEDALJE
REZULTATI NAŠIH PLIVAČA
NAJBOLJE PERFOMANSE PO BODOVIMAMEDALJE PO DISCIPLINAMAEKIPNI NAPREDAK
MULTIMEDALISTIOSVAJAČI MEDALJA PO DISCIPLINAMANAJBOLJI DJEČAK IZ GRUPE "E"
NAJBOLJA DJEVOJČICA IZ GRUPE "E" NAJBOLJI GRUPE "A,B,C,D" MUŠKINAJBOLJE GRUPE "A,B,C,D" ŽENE

 6,743 total views,  2 views today

7 Responses to Završen XIII međunarodni miting “Sarajevu s ljubavlju”

 • Avatar

  Baš ste impresivni, pogotovo recimo kada se uporedite sa GKVS, 22. Aprilom, bilo kojim klubom iz Tuzle, Olympom, pa i mnogim drugim, izgledate kao skupina amatera koji dva-tri puta sedmično dođu na bazen…

 • Avatar

  Postovani Ramo,

  dovoljno smo impresivni kad dozvoljavamo da se svacije misljenje objavi na nasoj web stranici iako rijetko ko ima hrabrosti da se potpise sa svojim pravim imenom i prezimenom. Isfrustriranost nikome ne donosi dobro a P,K Bosna je sasvim otvoren klub za bilo koju vrstu ozbiljne konverzacije ali samo sa ljudima koji imaju svoj identitet i koji svojim potpisom stoje iza onoga sto kazu. Ovakve poruke nas uopste nece uznemiriti nego naprotiv uvijek je bilo da o onome o kome se prica taj nesto i vrijedi. Posto predpostavljam da ste roditelj nekog od plivaca mislim da ovakvo pisanje nije ni malo dobar primjer jednog roditelja.

  S postovanjem,

  PK Bosna

 • Avatar

  Poštovani,
  moram da čestitam na uspjehu koji ste postigli na ovom takmičenju, uz malu zamjerku na dio rečenice koji se odnosi na osvojene medalje, u kom ste istakli da ste osvojili 16 medalja više u odnosu na trećeplasirani 22.April. Zaboravili ste napomenuti da je 22.April osvojio 19 medalja sa 9 djevojčica i dječaka koji su učestvovali na takmičenju u odnosu na Vaš klub koji je imao 71-og prijavljenog takmičara. Svaka čast na uspjehu ali istaknite sve pojedinosti. Vaš klub je izuzetan, imate odlične plivače i plivačice i samo tako nastavite. 😉

  Pozdrav

  • Avatar

   Postovana,

   milina je procitati komentare koji su razumni I naravno koji ukazuju na greske koje se svakom mogu dogoditi. Naravno u pravu ste 100% I izvrsili smo korekciju teksta. Takodje vam hvala na pohvalama za koje su prvashodno zasluzna sva ona djeca koja su u subotu plivala za svoje klubove. Rado cemo uvaziti svaku razumnu sugestiju jer cilj P.K Bosna je prije svega sportski I fer odnosi sa svim klubovima kao i razvoj plivackog sporta u cijeloj Bosni i Hercegovini.

   Srdacan i sportski pozdrav

   P.K Bosna

 • Avatar

  Da li imate sliku sa dodjele medalja za žensku štafetu 2000 godište?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

CAPTCHA


SPONZORI I PARTNERI
UPLATA ČLANARINE

•Članarina se plaća obavezno putem žiro-računa kluba Banka: UniCredit Bank Sarajevo;
Br.računa: 3389002205804260
po mogućnosti putem trajnog naloga do 10-og u mjesecu za tekući mjesec.
•Svrha uplate: obavezno upisati ime plivača i Mjesec/godinu za koji se uplaćuje članarina.
•Primalac PK Bosna, Sarajevo.
•Iznos: prema odluci o visini, vrsti i načinu plaćanja http://www.pkbosna.ba/clanarine/